Бризери AirMe - Дихай Вільно!


050-717-33-77 068-397-33-77

Бризери AirMe - Дихай Вільно!


050-717-33-77 068-397-33-77

Як вийти з депресії? Симптоми та лікування

Як вийти з депресії? Симптоми та лікування

 Багато людей живуть у стані депресії роками, не підозрюючи про це. Періодично проявляється осіння хандра, поганий настрій, нещасні дні, невпевненість у собі... Проте депресія - це не просто погіршений настрій, а психічний розлад, якому потрібно приділити особливу увагу. Якщо вчасно не почати лікувати цю хворобу, вона може отруювати життя протягом багатьох років і призвести до більш серйозних проблем зі здоров'ям людини. Тому давайте докладно розберемося, що таке депресія і як вибратися з депресії самостійно.

 Що таке депресія

 Депресія (від лат. deprimo "товті, пригнічувати") - це поширений психічний розлад, який призводить до серйозних наслідків. За оцінками ВОЗ (Всесвітньої Організації Здоров'я) понад 300 млн людей страждають від цього захворювання. Хвора людина втрачає інтерес до життя, здатність радіти, можливість повноцінно працювати. Важливо зразу розуміти, що цей стан піддається корекції.

 Цікаво! 10 жовтня 2016 року ВОЗ оголосила про проведення кампанії "Депресія: давай поговоримо". Мета - як можна більше людей зі всього світу, що страждають від депресії, об'єднувалися та отримували допомогу.

Ознаки депресії

 Під час депресивного стану людина частіше залишається наодинці зі своїми негативними думками і переживаннями. Вона стає затворником самої себе і постійно намагається відгородитися від всього зовнішнього світу, будь-яких контактів з оточуючими людьми.

 За тяжкістю перебігу депресія може протікати як у легкій, так і важкій формі. У медичній практиці звичайно депресію поділяють на три групи симптомів: фізичні розлади, емоційні і поведінкові порушення.

 Фізичні розлади:

·        Порушення сну,

·        Відсутність апетиту,

·        Втрата сил,

·        Швидке втомлення.

Емоційні прояви:

·        Тривожність і відчай,

·        Роздратованість і спалахи агресії,

·        Неконтрольована агресія,

·        Зниження самооцінки.

Поведінкові порушення:

·        Схильність до усамітнення,

·        Втрата інтересу до життя,

·        Самогубні думки,

·        Почуття провини.

Депресія у жінок

 Оскільки жінки найбільш емоційні і чутливі за своєю природою, вони повинні уважніше слухати себе, своє здоров'я. Причинами можуть бути як: зміна в гормональному фоні в жіночому організмі, фізичне і емоційне перевантаження на роботі і вдома, період вагітності. Жінкам набагато складніше вибратися з депресії самостійно.

Депресія у чоловіків

 Чоловіки рідко виражають свої емоції, особливо якщо вони пов'язані з сумом чи горем. Існує стереотип, що чоловік не має права плакати або скаржитися комусь на життя, так як він сильний і самостійно повинен боротися зі своїми проблемами. Не завжди чоловікові вдається подолати себе і вибратися з депресії. Це призводить до того, що чоловік усі переживання тримає в собі, а накопичивши, виливаються назовні у вигляді гніву.

Депресія у підлітків

 Депресивний настрій у підлітка - це не просто поганий настрій, це серйозна проблема, яка впливає безпосередньо на здоров'я і життя дитини в цілому. Також підліткова депресія може призвести до проблем у навчанні, конфліктам з однолітками. Розповсюдженість такої депресії пов'язана в першу чергу з формуванням гормональної системи та емоційним станом підлітка.

 Важливо батькам і близьким вчасно звертати увагу на будь-які зміни в настрої та здоров'ї у підлітка. Адже дитина не завжди здатна самостійно впоратися з депресією та вибратися з неї.

Лікування депресії

 Як і будь-яке інше захворювання, нелікована депресія здатна призвести до серйозних ускладнень. Це може послужити поштовхом до початку шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія), до зайвої ваги або, навпаки, анорексії, панічних нападів, самогубних думок.

  У випадку, коли людина при затяжній формі захворювання не може самостійно вибратися з депресії, важливо вчасно їй звернутися за допомогою до спеціаліста та пройти лікування. Але що робити, у випадку, коли немає грошей на психотерапевта і нема кому вимовитися? Ми підкажемо, які методи боротьби з депресією існують, та як справитися з не затяжною депресією самостійно, не звертаючись до ковтання шкідливих таблеток та різних хімічних речовин    .

Як позбутися від депресії самостійно

 Важливо завжди пам'ятати, що наведені нижче методи дійсно не завдадуть шкоди і допоможуть вибратися з депресії лише у випадку, якщо депресивний стан не запущений і знаходиться на початковій стадії.

1. Займайтеся спортом

 Під час фізичних навантажень у мозку виділяються гормони щастя та радості - ендорфіни, дефіцит яких призводить до депресивного стану.

2. Будьте відкритими

 Ніколи не тримайте емоції всередині себе. Висловлення "візьми себе в руки", "не розклеївайся" лише заглиблюють людину глибше в депресію. Емоції, які не виливаються назовні, подібно до бомби, одного разу можуть "вибухнути". Тому, якщо хочеться сміятися - смійтеся, якщо хочеться поплакати - плачте. І будьте відкритими у спілкуванні з близькими людьми.

3. Творіть

 Творчі процеси, як малювання, ліплення, вишивання дійсно допомагають справитися з депресією. Важливий сам процес мистецтва, коли людина творить, при цьому автоматично підвищується його самооцінка.

4. Перемикайте увагу

 При найменшому занепокоєнні або стані паніки, намагайтесь перемкнути свою увагу на будь-який предмет, який поруч з Вами. Уважно розгляньте його форму, колір, текстуру, доторкніться до нього. Важливо в такому методі сконцентруватися на спостереженні.

5. Частіше радуйте себе

 У домашній обстановці важливо забезпечення комфорту та затишку. Це дозволить Вам стати спокійним, невразливим до зовнішніх подразників, так як відчуття безпеки та затишку поліпшить обстановку. А якщо турбує задуха вдома, сторонні запахи, поганий сон - це означає, що в приміщенні високий рівень вуглекислого газу. У такому випадку Вам допоможе бризер AirMe, який забезпечить свіжим та насиченим киснем повітря квартиру чи будинок при закритих вікнах. З бризерами AirMe створіть максимальний комфорт та баланс свого здоров'я!