Бризери AirMe - Дихай Вільно!


050-717-33-77 068-397-33-77

Бризери AirMe - Дихай Вільно!


050-717-33-77 068-397-33-77

Шумове забруднення. Вплив шуму на організм людини

Шумове забруднення. Вплив шуму на організм людини

«Колись людині доведеться заради свого існування так само вперто боротися з шумом, як він бореться зараз з холерою і чумою».  Роберт Кох

Технологічний прогрес не спить і в житті людини постійно з'являються нові пристрої, що полегшують його рутину. Однак ці здобутки разом із користю приносять і додатковий дискомфорт – шум. Він супроводжує нас усюди: від роботи і до дому, а сховатися від нього можливо тільки в місцях, що заселяють слабо, або природних локаціях.

  Визначимо, що таке шум. Шум – це сукупність звуків, які не несуть потрібної людині інформації або були викликані випадково. Найчастіше він приносить оточуючим роздратування та заважає вести звичну діяльність    .

  Одні й самі звуки можуть інтерпретуватися людьми по-різному: одного вони стануть сигналом, несучим інформацію, іншого – шумом. Наприклад, сигналізація машини для власника є важливим повідомленням, але для тих, хто знаходиться поруч, - це шум.

 Що ж щодо впливу шуму на організм людини? Дослідження показали - сприйнятливість до рівнів шуму залежить від віку: 72% людей старшого покоління (від 58 років) піддаються негативному впливу частіше, ніж ті, кому до 27 – їх показник схильності становить 46%. Так буває, тому що стан нервової системи з часом погіршується і стає не здатним протистояти зовнішнім подразникам.

Рівень шуму

 Якщо протягом дня спостерігати за рівнем шуму в децибелах , то виявиться, що встановлена ​​норма досить часто підвищена. Розглянемо, які показники природної діяльності навколо нас і наскільки вони відрізняються від норм рівня шуму (дБ):

· 30 дБ ⟹ звук тікаючих кімнатних годинників

· 40 дБ ⟹ спокійна розмовна мова, шум вентилятора

· 55 дБ ⟹ допустимий рівень шуму в квартирі вдень. Хоч з робочим телевізором або оживленного офісу

· 75 дБ ⟹ звук задорного смеха или шум фена

· 80 – 85 дБ ⟹ від шуму пилесоса до едущего транспорту в час пік

· 90-95 дБ ⟹ звук вагона метро, ​​железной дороги

· 100 дБ ⟹ концерт, бензопила або громова погода

 Законом України «…про захист населення від впливу шуму» була встановлена ​​норма для житлових приміщень , яка в денний (55 дБ) і нічний час (45 дБ) не завдає шкоди фізичному та психічному стану людини. Якщо говорити про міжнародні рекомендації, то 85 дБ на частоті 1000 Гц вважаються оптимальними для організму.

Шумовое загрязнение

 Відомо, що шумове забруднення середовища «краде» роки життя. Хвороби, що розвилися з її причини (наприклад, нервове виснаження чи психічна пригніченість), у середньому забирають від 10 до 12 років у мегаполісів. Регулярний вплив шуму негативно відбивається на працездатності та здоров'я людини. Він стає більш схильним до стресу і занепокоєння, його активність згасає, а крайніми за тяжкістю наслідками може стати втрата слуху.

  Також можна сказати і про дітей - їхній організм постійно розвивається і зміцнюється, проте встояти перед проблемою шумових забруднень поки не здатний. У навчальних і домашніх приміщеннях як ніколи важливо дотримуватися правильних умов акустики, тому що підвищена норма рівня шуму залишає слід на розумових здібностях, увазі, мовленні та нервовій системі дитини.

 Для боротьби з шумовим забрудненням кожному слід починати зі створення здорових умов у власному будинку. Тому як це те місце, де збереження комфорту і тишини важливо в будь-який час.

Захист від шуму

 На сьогоднішній день список методів по протистоянню шуму все росте, і самими популярними вважаються такі:

1.     Звукопоглинаючий метод – коли звукова енергія переходить у теплову, тим самим поширюючись у приміщенні.

2.     Звукоізоляційний – здатність певних матеріалів відображати звук, який виходить із зовнішнього середовища.

3.    Встановлення пристрою з припливним очищенням повітря, що усуне необхідність відкривати вікна, які часто є джерелами шумових надходжень та інших подразників..

 Цей прилад - Бризер AirMe - поглинає частинки пилу, алергенів, вірусів і забезпечує очищене повітря кімнати. У відмінності від інших побутових пристроїв у робочому стані він видає звуки на рівні 18-45 дБ, що можна порівняти з перегорнутою книжковою сторінкою.

 Будь-яка глобальна проблема буде на крок ближчою до вирішення, коли кожен житель нашої планети почне з власних змін. Для виходу із ситуації шумового забруднення міст нам слід замислитись про повагу спокою оточуючих громадян. І тоді тиша, в епоху коли «шум = норма», стане метою, що досягається!

Визначимо  ж, що таке шум . Шум - це совокупність звуків, які не містять потрібної людини інформації або були викликані випадково. Частіше всього він приносить навколишнє роздратування і заважає вести приватну діяльність.