Бризери AirMe - Дихай Вільно!


050-717-33-77 068-397-33-77

Бризери AirMe - Дихай Вільно!


050-717-33-77 068-397-33-77

Мікроклімат у дитячій кімнаті. Оптимальний температурний режим.

Мікроклімат у дитячій кімнаті. Оптимальний температурний режим.

 Перед появою на світ малюка, найчастіше майбутні батьки заздалегідь готуються до цієї важливої ​​в їхньому житті події. Купують предмети для догляду за дитиною, облаштовують дитячу кімнату. Але важливо не забувати про важливіше – мікроклімат у дитячій кімнаті, що є дуже значущим для здоров'я дитини.

 Відразу після народження малюки особливо чутливі до клімату в кімнаті, ніж дорослі. Дитячий організм швидко реагує на сухість повітря, високу температуру повітря, задуху. Всі ці негативні фактори можуть призвести до сухості та лущення шкіри, пересихання на слизових, алергічним реакціям.

 Тому в дитячій кімнаті, в якій росте малюк, грає, спить та відпочиває, має обов'язково бути здорова, безпечна та сприятлива атмосфера. Це стосується не тільки усунення небезпечних предметів (ріжучі та колючі предмети, ліки, сірники тощо), але також забезпечення здорового мікроклімату. Для цього необхідно стежити за рівнем вологості, температурою повітря та припливом свіжого повітря. Все це є головною складовою ідеального мікроклімату в дитячій кімнаті.

ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ У ДИТЯЧІЙ КІМНАТІ

 Практично у всіх педіатричних книгах, присвячених темі дитячого здоров'я, багато уваги приділяється на тему механізму регуляції температури тіла. Так як у дитини недосконалі дані механізми. Тому температура у дитячій кімнаті відіграє особливу роль. Яка температура має бути в дитячій кімнаті?    

Норма температури у дитячій кімнаті становить 18-19 °С.

 Усім давно відомі твердження Євгена Комаровського про те, що оптимальна температура у дитячій кімнаті новонародженого є в межах +18…+19 °С. Тому відразу після приїзду додому з пологового будинку слід вирішити два головні завдання:

·        Температура повітря у кімнаті;

·        Відповідний одяг дитини.

 Важливо знати та вміти розрізняти такі поняття, як «холодно дитині» та «температура повітря, яким дихає дитина». Найчастіше батьки намагаються укутати та обігріти новонародженого, боячись, що він замерзне.

 Панічно боячись, що дитина замерзне і захворіє, дорослі не замислюються про те, що недосконалість механізмів терморегуляції загрожує не тільки переохолодженням, а й перегріванням. Особливо якщо малюк народився взимку, облаштують дитячу кімнату обігрівачами. Але обігрівачі лише висушують і нагрівають повітря до високих температур, тим самим роблячи дитині гірше.

 Важливо всім знати, якщо дитина грає голяка у кімнаті при 26 градусів, то в цьому немає нічого хорошого. В даному випадку організм дитини перегріватиметься і втрачатиме рідину, що може негативно позначитися на її здоров'ї. Перегрів значно небезпечніший для малюка. Краще переохолодити, ніж перегріти. Тому найкращим буде, якщо одягнути дитину додатково в теплі речі, але при цьому температура повітря не перевищуватиме 19-20 градусів. Щоб уберегти малюка від перегріву, слід знати кілька важливих правил:    

·        Забезпечте комфортною температурою дитячу кімнату.

·        Не кутайте дитину! Мінімальна кількість одягу має бути на ньому.

·        Давай багато пити дитині. Забезпечте питний режим, це можуть бути вода, соки, компоти, морси. Важливим є достатнє надходження в організм дитини рідини.

 Якщо немає шансів механічно зменшити температуру повітря в кімнаті, тоді слід обзавестися кондиціонером. Особливо це стосується літнього періоду, коли за вікном зашкалює температура. Допускається використання кондиціонера у дитячій спальні. Головне, щоб ліжечко дитини не стояло навпроти потоку охолодженого повітря.    

Вологість у дитячій кімнаті

 Ще один фактор, не менш значущий із температурою - відносна вологість повітря. Визначити рівень вологості у дитячій кімнаті легко. Якщо у малюка сухі губи, сухі очі, спостерігається лущення та сухість шкіри, значить повітря в приміщенні дуже сухе. Сухе повітря для дитини, і для дорослої, зокрема, катастрофічно небезпечне.

 Чим сухіше повітря, що вдихається, тим більше рідини витрачає організм малюка на його зволоження, а це призводить до додаткової втрати води. Це може призвести до сухості слизових, закупорювання носа, утрудненого дихання та частих респіраторних захворювань дитини. Оскільки захисні функції слизових оболонок порушені. Тому вологість повітря для новонародженого відіграє особливу роль. І так, давайте розберемося, яка вологість має бути в дитячій кімнаті.

З погляду педіатрів, рівень вологості в дитячій кімнаті має становити 50-70%.

 Для вимірювання рівня вологості у побуті використовуються гігрометри. Якщо рівень вологості нижче за норму, його можна стабілізувати такими способами: приватне вологе прибирання, залишення відкритих тазів або каструль з водою, використання розпилювачів. Але всі ці методи не практичні. Для вирішення такої нескладної задачі можна використовувати більш сучасні технології, як використання побутового зволожувача повітря.

 Контроль над рівнем вологості в кімнаті та підтримання її на належному рівні – найважливіше батьківське завдання.

ЧИСТЕ ПОВІТРЯ У ДИТЯЧІЙ КІМНАТІ

 Якість повітря, що вдихається – дуже важливий аспект психологічного та фізичного розвитку дитини. Забруднене повітря та регулярна нестача кисню може призвести до порушень функції дихальної системи, погіршення сну та психоемоційного розвитку малюка. Так як при недостатньому надходженні кисню, дитячий організм здатний використовувати свої внутрішні резерви.

Алергія у дитини. Посилення алергічних реакцій у дітей найчастіше відбуваються у сезон цвітіння рослин. І якщо дитина – алергік, то швидше за все вона не отримує кисень. Так як стурбовані батьки намагаються по максимуму захистити дитину від повітря, що входить з вулиці, і закривають вікна.    

Шум із вулиці. При відкритому вікні, новонароджена дитина може здригатися від шуму машин, від мотоциклів і вантажівок, що проїжджали, і т.п. Особливо це стосується сімей, які мешкають у великих містах, вікна будинків яких виходять на жваву вулицю. Також шум із вулиці може розбудити дитину, що не дуже добре. Тому що сон є важливою складовою розвитку мозку малюка. А перерваний сон може негативно вплинути на це.    

Якість сну у дитини. Повітря, насичене киснем, забезпечує здоровим і не уривчастим сном дитини. Це дуже важливо. Адже діти ростуть уві сні та набираються сил. Малюк, що чудово виспався - здоровий, задоволений і з гарним настроєм.    

 Для забезпечення вентиляції в дитячій кімнаті більшість батьків на ніч відкривають кватирки для провітрювання. Але на жаль, не завжди є можливість відкривати та провітрювати приміщення через погані погодні умови.

 Щоб дитина не наражалася на небезпеки і не дихала вихлопами автомобілів, газами з вулиці, тютюновим димом і пилом, що збирається в квартирі, рекомендуємо встановити систему припливної вентиляції та очищення бризер AirMe. Цей прилад забезпечить кімнату малюка свіжим, очищеним та підігрітим повітрям. Не потрібне постійне провітрювання, бризер працює при закритих вікнах і безшумно, тим самим не турбуючи сон Вашої дитини    .

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що чисте повітря, оптимальний рівень вологості та температури – це все, що треба для створення ідеального мікроклімату в дитячій кімнаті.